Müşterilerinizin Kampanyalarını Daha Zengin Hale Getirin

Müşterinizin markasına değer katan etkili pazarlama kampanyaları oluşturmak her zaman kolay değildir. Farklı sektörlerde birden fazla müşteriyle hokkabazlık yapan bir ajans olarak, onların bireysel ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak gerekir. Bu her zaman kolay olmayabilir. Bunun için sıralamış olduğumuz seçeneklere göz atarak bu konuda daha farklı yöntemler ile geliştirmeler sağlanabilir.

İster tam hizmet pazarlama ajansı olun, ister sosyal medyada uzman olun, sosyal dinleme, ekstra yol kat etmeniz için size güç verecek motor olabilir. Sen isteyen olabilir mevcut pazarlama çalışmalarını optimize veya ekstra hizmet veren başlamak Acentenizin değer teklifini kompresörle . Her durumda, ajansların sosyal dinlemeden yararlanmasının sayısız yolu vardır . Mention gibi bir sosyal dinleme aracının ajanslara yardımcı olabileceği temel faaliyetlerden üçünü öğrenmek için okumaya devam edin.

Araştırma odaklı bir strateji geliştirmek

S2 Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre , neredeyse tüm müşteriler dijital pazarlama ajanslarının çalışmalarının bir parçası olarak pazar araştırması yapmasını bekliyor. Ek olarak, giderek daha fazla müşteri, ajanslarının strateji geliştirmede önemli bir rol oynamasını bekliyor. 
 

Pazarlama stratejilerinin alakalı ve etkili kalmasını sağlamak için, pazar eğilimlerini takip etmek ve en iyi uygulamalar düzenli olarak yapılmalıdır. Bunun yanı sıra, müşterilerinizi rakipleriyle karşılaştırmak için düzenli bir rekabet analizi yapmak, markaları için fırsat alanlarını ve potansiyel tehditleri belirlemenize yardımcı olabilir.

Sosyal dinleme, büyük resmi görmenize ve müşterinizin markasını kendi balonlarının dışında görmenize yardımcı olur.

Daha hızlı sonuçlar üreten işler lehine, zaman alan pazar araştırma projelerini ertelemek cazip gelebilir. Çözüm: Süreci kolaylaştırmak ve normal rutininize daha fazla pazar bilgisi dahil etmek için önceden sosyal dinleme uyarıları ayarlayın . Çerçeveyi bir kez oluşturduğunuzda, pazar analizi çok daha kolay hale gelir ve daha az korkunç bir görev haline gelir.

Kitlenizin sevdiği inanılmaz içeriği paylaşmak

Buna bakılarak aslında belirli noktalara hitap eden kitleler için değil de daha farklı ajans kuruluşları için geçerli olabilecek paylaşımlar da bulunulabilir.

Sosyal dinleme, mevcut içeriğe yönelik geri bildirimleri izlemek için mükemmel bir yol sağlar. Müşterinizin kitlesinde neyin yankı uyandırdığını, neyle etkileşime girip neyle paylaştığını izleyerek çok hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 

Yeni içerik kampanyaları için fikir edinmek zahmetsizdir - rekabetin ne yaptığını izleyerek onlar için neyin işe yarayacağı ve sizin için neyin işe yarayacağı konusunda bir fikir edinebilirsiniz. Şu anda dünyada olup bitenlere göz kulak olmak, alakalı içerik oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kim alakalı olmak istemez?

Sosyal medya dinleyerek ilham alabilir ve müşterinizin hedef kitlesini ilgilendiren bilinçli içerik seçimleri yapabilirsiniz.

İşinizin değerini müşterilere kanıtlamak

Değerini göstermedikçe tüm sıkı çalışman fark edilmeyecek. Pazarlama kampanyalarınızdan bazıları, müşterinizin müşteri adayı oluşturma, satış ve yatırım getirisi gibi temel iş hedefleri üzerinde doğrudan ve görünür bir etkiye sahip olacaktır. Ancak, bazı hedefleri geleneksel KPI'ları kullanarak ölçmek o kadar kolay değildir ve bu, sosyal dinleme raporlarının kullanışlı olduğu yerdir.

 

İyi bir sosyal dinleme aracı, çalışmanızın aşağıdakiler gibi önemli hususlar üzerinde bir etkisi olduğunu gösteren kanıtları gösteren hızlı ve anlayışlı raporlama sunabilecektir: 

  • Marka görünürlüğü
  • İtibar
  • Sektördeki etkisi
  • Nişan
  • Ses payı

Bu ölçümleri ölçmek ve iletişim kurmak her zaman kolay değildir, ancak doğru araçlarla kemerinizin altında bu zahmetsiz bir iştir. Örneğin, Mention'ın raporlama işlevleri , sosyal dinleme raporlarını otomatik olarak planlamanıza olanak tanır, bu da size en iyi yaptığınız şeye odaklanmanız için daha fazla zaman tanır.

Sosyal dinleme raporları ile kampanyanızın etkisini tam olarak gösterin - çünkü yaptığınız tüm sıkı çalışmalardan övünmeyi hak ediyorsunuz!